koho chráni smer - sd ?

Autor: Ján Fiľ | 30.5.2012 o 13:09 | Karma článku: 14,69 | Prečítané:  1576x

V súvislocti s poslednými voľbami a súčasnou situáciou, kedy sa už začína rysovať konkrétne zvyšovanie daní, som si položil otázku, koho záujmy chráni strana Smer - SD. Z hľadiska rétoriky jej predsedu a jeho pomocníkov, sú to vraj  ľudia práce a ľudia, ktorí zarábajú podpriemerne (menej ako je priemerná mzda, čiže cca do 800 € mesačne). Z toho mi vychádza, že táto strana je tu len a len pre týchto ľudí, pretože tých si naozaj považujú. Vo všetkých debatách premiér s obľubou hovorí, že dopady hospodárskej krízy, dopady zvyšovania daní a odvodov sa nedotkne týchto ľudí a že jemu a jeho strane ide predovšetkým o zvýšenie solidarity, teda, že dopad to bude hlavne na „bohatých a silých“

Z toho mi potom vyplýva, že „bohatí a silní“ nie su práve v obľube Smeru. Prečo ? Veď práve bohatí a silný dokážu spoločnosť previesť aj cez krízy, sú to tí, ktorí vedia ako vynájsť nové postupy a technológie, nové pravidlá, nové výrobky, su to väčšinou tí, ktorí pracujú v kreatívnych zamestnaniach. Naopak, tí, ktorých chráni Smer, pracujú poväčšine v prácach, ktoré sú založené na opakovaní, automatickosti, nekreativnosti. Pracujú v prácach, kde len plnia úlohy zadané práve tými, ktorých táto strana v obľube nemá.

 

Ďalej sú chránencami Smeru tí, ktorí nepracujú vôbec. Ich sa zvyšovanie daní a odvodov prakticky nedotkne vôbec, naopak, posilnením tzv. solidarity sa dá očakávať, že ich pôžitky od štátu narastú. Veď, keď sa budú zdražovať verejné služby, oni si  nezaplatia nič navyše ale dostanú buď to isté alebo dokonca aj viac.

 

Pre mňa je to postavené na hlavu: chránime tých, ktorí sú menej adaptabilní, menej kreatívni, menej vzdelaní a naopak, zaťažíme vyššími daňami a odvodmi tých na opačnej strane.

 

No celkom dobre chápem, prečo to Smer robí. Tých menej zarábajúcich je počtom podstatne viac a preto ich chráni a líška sa im. Lebo ho budú voliť aj keď celá ekonimika pôjde do pekla. Lebo ho budú voliť, pretože im hovorí to, čo chcú počúvať. Lebo ich motiváciou je odpracovať si svoje a potom nech mi dá každý pokoj ! Lebo v ich mysliach existuje jednoduchá rovnica. Ľavica (Smer), je tu pre ľudí a chráni ich, pravica (opozícia) je tu pre podnikateľov a tých, ktorí nás, chudobu, zdierajú.

Táto rovnica je základom, prečo Smer víťazí.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stratová poisťovňa rozdala desaťtisíce na odmenách

Bývalé vedenie Všeobecnej zdravotnej poisťovne si napriek odhadovanej strate desiatok miliónov eur rozdelilo odmeny vo výške 41-tisíc.

KOMENTÁRE

Symboly teta Anka, masér Kostka a celá VšZP

Ani polícia, ani Drucker sa s riešením situácie v štátnej poisťovni nepretrhnú.

SVET

Stredné Taliansko postihli silné zemetrasenia, cítili ich aj v Ríme

Zemetrasenie vyvolalo u obyvateľov strach.


Už ste čítali?