bruselský darček pod stromček

Autor: Ján Fiľ | 4.12.2012 o 17:04 | Karma článku: 12,77 | Prečítané:  664x

Dostali sme od euroúradníkov pekný darček pod bruselský vianočný stromček. No, stromček. Tú ohavu, ktorá tam stojí, je ťažko nazvať vianočným stromčekom. No je najnovšim príspevkom od eurobyrokratov, k budovaniu akože multikultúrnej a tolerantnej Európy. Dostali sme totiž darček v podobe výroku, že komu sa tá ohava nepáči, je netolerantný. Aspoň tak to odznelo v príspevku v TV novinách na Markíze.

Takže som netolerantný, lebo sa mi ten akože stromček nepáči. Je to naozaj veľmi trúfalé označiť každého, komu sa ohava nepáči za netolerantného. Tento výrok totiž vychádza zo samotnej podstaty toho, čo sa teraz v Európe presadzuje čoraz viac, z multikulturalizmu. Multikulturalizmus má mnoho definícií, je ťažko napísať jednu jedinú, ktorá by tento myšlienkový smer zadefinovala úplne presne. No dá sa povedať, že multi – kulti má jednu základnú myšlienku a tou je rovnosť kultúr, uznanie aj hodnôt iných kultúr, ako je tá moja a taktiež sa opiera o princíp, že ľudia patriaci k odlišnej kultúre nemajú byť zosmiešňovaní, nemá sa im dostať pocitu poníženia alebo zneváženia len preto, že patria k inej kultúre. Samo o sebe tieto princípy nevidím nijako negatívne. Problém nastáva vtedy, ak sa začnú uplatňovať takpovediac politicky. A to sa v EU deje pomerne často. Pod rúškou rovnosti a nezneváženia a neponíženia iných kultúr (najmä moslimov), začína eurobyrokracia ponižovať a zneucťovať kultúru a symboly tých, ktorí tu žijú tisícročia a ktorí sú nositeľmi a dedičmi kultúry, ktorá sa v Európe vybudovala. Túto kultúru kľudne nazvem európskou kultúrou, aj keď v poslednom čase som na pochybách, čo je vlastne európska kultúra.  Eurobyrokrati sa nám snažia nahovoriť, že európska kultúra nepotrebuje svoje symboly a tradície, pretože nimi urážame a znevažujeme iné tu žijúce kultúry (znova mám na mysli hlavne moslimov, ale patria tam aj neveriaci, hinduisti atď).

 

Som presvedčený, že potláčaním našej kultúry a jej symbolov (napr. aj škandál s pamätnou mincou sv. Cyrila a Metoda), nielen že EÚ sama protirečí myšlienke multi – kulti ale priamo uráža a ponižuje nás, tých, ktorí patríme do európskej kultúry. Paradoxne, princíp rovnosti kultúr pre nás znamená, že eurobyrokrati si vyhodnotili, že naša kultúra je vyspelejšia, preto jej symboly odstránia, aby zachovali tento princíp. Rovnosť (absolútna), nikdy neexistovala a ani existovať nebude. EÚ a jej inštitúcie sa rozhodli bojovať proti prirodzenosti, proti dejinám, proti samostatnosti, proti odlišnosti, a to zakazovaním, prikazovaním, obmedzovaním. Toto sme tu už mali. Akokoľvek sa politická moc snaží prispôsobiť si život, spoločnosť a svet podľa svojich utopických predstáv, nikdy sa jej to nepodarí. Skončí to tak ako vždy, kultúra, ktorá bude mať navrch (hlavne príťažlivosť myšlienky), vyhrá. Ostatné kultúry padnú alebo sa prispôsobia, asimilujú. Otázkou ostáva, ktorá kultúra sa v budúcej Európe presadí. Bude to tá naša ?

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?