Ako na „kotlebovcov?“

Autor: Ján Fiľ | 5.2.2014 o 19:40 | Karma článku: 9,80 | Prečítané:  986x

Túto otázku si položili mnohí. Politológovia, politici, občiansky aktivisti aj bežní občania. Všetci hľadajú odpovede na to, ako je možné, že bol zvolený, ako je možné, že v súčasnosti jeho strana v prieskumoch patrí do parlamentu. Ako je možné, že ho vyše 70 000 voličov posadilo do kresla predsedu kraja. Áno, mnohí aj našli odpovede. Dať ľuďom prácu, za prácu adekvátnu odmenu, zaručiť im kvalitnú infraštruktúru, zdravotníctvo, školstvo, nestranné súdnictvo, bezpečnosť. Jednoducho povedané, dať im štát, ktorý im zaručí všetko to, čo skvalitňuje život občana.

Momentálne takýto štát nemáme a preto je Kotleba tam, kde je. Ľudia to cítia, každodenne to prežívajú. Žiadne istoty nie sú a výhľadovo ani nebudú. Najhoršie čo niektorí komentátori volebných výsledkov mohli urobiť je, že Kotlebových voličov odsúdili. Vstupovali im do svedomia a apelovali ako je možné, že niečo také mohli urobiť. Aj teraz nedávno bol v SME článok, kde sa autor veľmi čudoval a odsudzujúco karhal voličov Kotlebu za to, že volili človeka, ktorý si dovolil niečo také ako napísať list ukrajinskému prezidentovi V.Janukovičovi. Z celého článku sršalo odsúdenie, vstupovanie do svedomia, karhanie. To však nezaberá vážení mravokárci. Nezaberá to preto, lebo týmto voličom je to fuk. Je im šum a fuk nejaký Janukovič a nejaká Ukrajina, sú im ľahostajní všetci bojujúci Ukrajinci, ich boj za slobodu a demokraciu. Oni ju u nás majú a sú nespokojní. Lebo im to nič neprinieslo. Pre nich nie je sloboda ničím, pretože táto naša sloboda je pre nich nedokonalá. Demokracia nie je pre nich nedotknuteľná  vec, pretože jej výhody sa k nim nedostali. Oni sú frustrovaní, sklamaní, nazlostení. Je im ľahostajné to, za čo ich tak karhajú všetci, čo Kotlebu nevolili. Pretože oni bojujú so základnými potrebami, ktoré nedokážu naplniť. Abraham Maslow mal pravdu. Jeho pyramída sa v krajských voľbách potvrdila. Ak ľudia nemajú naplnené základné potreby, kašlú na tie vyššie a ušľachtilejšie. Ak nemajú čo do úst, ak nepociťujú svoje okolie ako bezpečné, je pre nich všetko ostatné bezvýznamné. Preto nemá zmysel karhať ich za ich voľbu. Treba karhať tých, ktorí za vyše dvadsať rokov po Novembri 89, nedokázali pretaviť  im zverenú moc na skvalitnenie života občanov. Treba karhať politikov, pretože oni majú moc, majú zdroje, no nedokážu to využiť a použiť na správne rozhodnutia. Karhanie bezbranných je neúčinné, nezmení to nič. Tlak treba vyvinúť na tých čo majú moc lebo s ňou nenarábajú v procpech občanov ale častokrát len v prospech seba, svojich známych svojich sponzorov. Bez toho sa nepohneme. Treba zatlačiť. Voľby v Banskobystrickom kraji boli takým tlakom, zatiaľ menším. Voľby do parlamentu môžu byť tlakom podstatne väčším.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?