Prečo Kiska?

Autor: Ján Fiľ | 28.3.2014 o 15:04 | (upravené 28.3.2014 o 17:37) Karma článku: 16,31 | Prečítané:  962x

Pre mňa je to jednoduché, volím Andreja Kisku. Prečo? Lebo symbolizuje to, čo uznávam a symbolizuje to, čo odsudzujem. Pre mňa je Andrej Kiska symbolom človeka, ktorý sa nebojí a nie je lenivý. Nebojí sa preto, lebo dokázal odísť zo Slovenska do Ameriky, aby sa tam naučil biznisu, po návrate skrachoval ale znova zabojoval a zarobil veľké peniaze. Nepokračoval vo svojom úspešnom biznise ale znova sa snažil nájsť si iné uplatnenie a aj ho našiel v Dobrom anjelovi. No a nakoniec, jeho kandidatúra na prezidenta SR je tiež o tom, že nemá strach, pretože sa postavil etablovaným politikom a stranám a bojuje proti svojmu spochybňovaniu, proti nepravdám, ohováraniu, špineniu. A ak sa aj trocha bojí, vie to prekonať a bojovať.

Tak isto si myslím, že nie je lenivý lebo keby bol, tak nezaloží firmu, neziskovku, nebude kandidovať. Vie prekonať lenivosť, pre mňa zatiaľ symbolizuje pracovitosť a angažovanosť. A trocha mu tieto základné vlastnosti závidím, lebo aj ja občas bojujem so strachom a lenivosťou.

Aj pre toto ho budem voliť, no nie len pre toto. Iné dôvody sú tu tiež, no chcel som hovoriť a písať hlavne o týchto. Možno to vyzerá banálne ale ja si to nemyslím. Denne sme konfrontovaní so svojim strachom a lenivosťou a denne im podliehame. Mnohí ľudia, kvôli svojmu strachu a vlastnej lenivosti nič v živote nedokážu, len mlátiť prázdnu slamu, vyhovárať sa na druhých a žiť z peňazí tých druhých. Nedokážu sa premôcť a namiesto svojho strachu a lenivosti, nedokážu byť byť aktívnymi, pracovitými, odvážnymi. A ak sa niekto taký objaví, hľadajú v ňom zlo, ktoré klíči v nich samých.

Pevne verím, že na Slovensku bude prezidentom muž, ktorý vie prekonať svoj strach a lenivosť a dokáže to urobiť aj napriek tomu, že ho zastrašovali a obviňovali zo všetkého možného.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Chaos okolo cien elektriny pokračuje. Koľko vlastne zaplatíte po novom?

Začiatkom roka v niektorých prípadoch stúpli ceny za elektrinu neúmerne. Po politickom tlaku preto z postu šéfa regulátora odstúpil Jozef Holjenčík.

EKONOMIKA

Posúvanie dôchodku sa nepáči odborom, štát nevylučuje zmenu

V roku 2017 sa dôchodok posunul o dva a pol mesiaca.


Už ste čítali?