Vyhral SMER - SD voľby?

Autor: Ján Fiľ | 17.11.2014 o 10:33 | Karma článku: 8,83 | Prečítané:  2017x

R.Fico sa pochválil, že SMER - SD vyhral komunálne voľby a pravica utrpela debakel. Myslím, že nemá pravdu. Počet starostov vládnej strany je až druhý najväčší, keď najviac ich je nezávislých. Takže prvý omyl predsedu vlády. Druhým omylom je to, že aj v počte poslancov vyhrali nezávislí kandidáti. Čísla predsa nekalmú, tak prečo toto vyhlásenie? Bol to jednoznačný odkaz voličom a celej spoločnosti, bola to snaha vyvolať dojem víťazného SMERU - SD a znova porazenej opozície.  

V absolútnych číslach SMER - SD z politických strán dominoval ale ako som už spomínal, povedať, že celkovo vyhral voľby nie je pravdou. Navyše, ak sa pozrieme na výsledky detailnejšie, v krajských mestách SMER - SD vôbec nedominoval, práve naopak. V Bratislave a Prešove jeho podporovaní kandidáti (síce nezávislí ale s podporou SMERu - SD), jednoznačne prehrali. V Trnave to bol debakel. V Banskej Bystrici, Trenčíne to neboli kandidáti SMER - SD. Takže jediné mestá kde SMER - SD vyhral boli len Košice, Žilina a Nitra. Kde vidí predseda vlády výhru?

Ešte lepším príkladom sú mestské parlamenty krajských miest. Len v Košiciach má  SMER - SD väčšinu. V ostatných krajských mestách sú buď v nejakej koalícii alebo výrazne prehrali. Pozrite si parlamenty v Prešove, Trnave, Bratislave, Trenčíne. Tam všade utrpel SMER - SD debakel.

Ináč povedané, vo veľkých slovenských mestách SMER  - SD voľby prehral. A aj v mnohých ďalších stredne veľkých ako napríklad v Poprade.

SMER - SD najviac získal v malých mestách a mestečkách a kde dominoval naozaj výrazne, tak to bolo na vidieku. Tam sa skrýva jeho najväčšia sila, vidiecky človek. Vo veľkých mestách nie je , až na výnimky SMER - SD nijak významnou politickou stranou.

No a tretí omyl predsedu vlády je ten, že voľby v skutočnosti vyhral nezáujem. Vyše polovica voličov voľby odignorovala. Oni sú víťazom a zároveň aj veľkým porazeným týchto volieb.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Chaos okolo cien elektriny pokračuje. Koľko vlastne zaplatíte po novom?

Začiatkom roka v niektorých prípadoch stúpli ceny za elektrinu neúmerne. Po politickom tlaku preto z postu šéfa regulátora odstúpil Jozef Holjenčík.

EKONOMIKA

Posúvanie dôchodku sa nepáči odborom, štát nevylučuje zmenu

V roku 2017 sa dôchodok posunul o dva a pol mesiaca.


Už ste čítali?