tak sme sa dočkali, vlaky zadarmo!

Autor: Ján Fiľ | 17.11.2014 o 19:26 | Karma článku: 9,92 | Prečítané:  911x

Tak sme sa dočkali. Vlaky sú pre väčšinu zadarmo. Príznačné, vláda k 17. novembru, k sviatku porážky socializmu a socialistickej Slovenskej republiky pre nás pripravila nádherný socialistický zážitok, vlaky zadarmo. Síce nie sú pre všetkých ale väčšina ich má zadarmo a dokonca sa predseda vlády nechal počuť, že ambíciou sú vlaky zdarma aj pre pracujúcich, dochádzajúcich za prácou. Skvelé, nádherné, môžeme si dať fajfku za ďalší sociálny výdobytok. Vláda poskytla obyvateľstu bažiacom po sociálnom štáte nádherný sociálny orgazmus.  

Toto sa buduje na Slovensku v roku 2014. Nikde v Európe, ani v najvyspelejších štátoch nie je doprava vlakom zadarmo, len u nás, na Slovensku. Sme asi veľmi bohatý štát, ktorý si to môže dovoliť. Nemci, Francúzi, Nóri, Švajčiari ani iné národy nie, len my, my sme tí, ktorí si to môžu dovoliť.

 

Mocní nás znova majú za hlupákov a hlúpi sa dajú ľahko kúpiť. Všetci sme za hlúpych, tak ako voliči na Luniku IX, ktorí sa dávajú kúpiť za 5 eur. Dnes sme sa nechali kúpiť za vlaky zadarmo….ach zadarmo, to slovo je ako magnet, magnet, ktorý láka a robí z nás hlupákov. je to ale zadarmo?

 

Nech si to uvedomia hlavne rodičia študentov, ktorí to budú mať zadarmo. Tento štát poskytuje vlaky zadarmo, neposkytuje však perspektívu, budúcnosť, uplatnenie. To by sme si mali uvedomiť. Vláda neustále komplikuje podnikanie, komplikuje pracovno - právne vzťahy, komplikuje daňové zákony, zvyšuje dane a odvody. Tento štát je nepriateľsky naladený voči podnikateľom a firmám, tento štát nepodniká nič pre to, aby mladí ľudia ostali doma. Takže, ak máte doma študenta, či študentku, uvedomte si, že vlaky zadarmo zaplatíte vy, ich rodičia, že možno vaše deti po štúdiu ZADARMO, odídu od vás do zahraničia. Odídu do štátov, kde sa za všetko platí, kde nie je nič zadarmo ale kde sa dá žiť, preto že sa tam dá zarobiť. A nemajú tam vlaky zadrmo.


Takýmto štátom, kde nie je nič zadarmo, bohužiaľ nie je Slovenská republika. Zadarmo neexistuje. Tu budujeme štát “akože” zadarmo, fiktívny, virtuálny, na obraz tých, ktorí nás ohlupujú, opíjajú nás rožkom. Je to hlúpe, krátkozraké. Vráti sa nám to. Vráti sa nám to v budúcnosti, na našich odchádzajúcich deťoch.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Chaos okolo cien elektriny pokračuje. Koľko vlastne zaplatíte po novom?

Začiatkom roka v niektorých prípadoch stúpli ceny za elektrinu neúmerne. Po politickom tlaku preto z postu šéfa regulátora odstúpil Jozef Holjenčík.

EKONOMIKA

Posúvanie dôchodku sa nepáči odborom, štát nevylučuje zmenu

V roku 2017 sa dôchodok posunul o dva a pol mesiaca.


Už ste čítali?