Rovnostárstvo, busta Biľakovi a priamka

Autor: Ján Fiľ | 24.2.2015 o 19:16 | Karma článku: 6,51 | Prečítané:  756x

Kedysi si ľudia mysleli, že chodia po zemi, ktorá vyzerá ako doska a nad nimi sa nachádza nebo s hviezdami, na ktorom sídli Boh. To, čo ľudia videli a vnímali svojimi zmyslami považovali za pravdu a každý, kto im hovoril niečo iné bol pomätenec a blázon. Naopak, tí, čo im tvrdili, že zem je doskou a boli ochotní a schopní v mene tejto svojej svätej pravdy aj vraždiť, boli uctievaní.

Dnes je už iná doba a všetci vieme, ako to s tou doskou dopadlo. Dnes mi túto dosku a pomätenie mysle pripomína iná vec. Dnes sa znova, po rokoch, začína presadzovať myšlienka rovnosti, lepšie povedané ROVNOSTÁRSTVA. Existuje veľká skupina občanov v tomto našom štáte, ktorá vytvára veľký dopyt po tomto „socialistickom tovare.“ A znova sú pri moci takí, čo na takto vytvorený dopyt reagujú svojou ponukou ROVNOSTI.

 

Momentálne sa to prejavilo v zrušení prednostných poplatkov u lekára. Podľa najnovšieho zákona budeme všetci rovnako dlho čakať, dokonca budeme všetci rovnako platiť na pošte za potvrdenky vystavené lekárom. A tam si všetci rovnako vystojíme ďalšie rady, tentoraz napríklad s nezamestnanými, ktorí budú čakať na svoje sociálne dávky. Pekná rovnosť, už sa na ňu teším, ako si postojím v rade s rovnako rovnými spoluobčanmi.

 

Ľudia vytvárajúci dopyt po rovnosti si asi neuvedomujú, že aj oni častokrát využívajú rôzne výhody a nielen to, oni si ich aj žiadajú. Napríklad také splátky spotrebného tovaru. Ľudia predsa žiadajú jasnú výhodu a tou je, že dostanú tovar, aj keď za neho nezaplatili celkovú cenu ale len jej zlomok. Alebo výhoda rýchlejšieho vybavenia pasu. Ak ho chcú rýchlejšie, zaplatia si a majú ho oveľa skôr ako tí, ktorí si nezaplatia.

 

Takto by sa dalo pokračovať donekonečna. Žiadame výhodnú cenu, výhodnú zľavu, výhodnú ponuku, výhodné neviem čo. Pre seba. Vtedy sme spokojní, keď niečo také dostaneme. Nárok na výhodnejšiu a rýchlejšiu zdravotnú starostlivosť však odmietame, teda tí, ktorí chcú byť rovní vo všetkom.

 

Priatelia rovnosti sa zišli aj na krajnom severovýchode Slovenska a odhalili tam bustu predstaviteľovi režimu, ktorý rovnostárstvo povýšil na štátnu ideológiu. Nečudujem sa tým ľuďom. Ostali uzatvorení vo svojom čoraz zaostalejšom regióne, spomínajúc na staré dobré časy, keď im ich najrovnejší rodák pomerne nerovno vybavoval výhody. Smutné je, že nostalgia za rovnosťou a rovnostárstvom je najmä tam, na severovýchode priam povinnou výbavou. Ak nesúhlasíte, môžete dostať poriadne po hube.

 

Ešte k tej priamke v názve blogu. To, že zem nie je doska, už vie každý. Že život, zarábanie peňazí, kariéra, nie sú priamkou ale poriadnou vlnovkou, to mnohým nedochádza. Boli zvyknutí na priamo sa pohybujúci život v istotách a súčasné krivoľaké pohyby osudov a života im nevoňajú. Neuvedomujúc si, že žiaden spasiteľ, ktorému postavia bustu to nezmení.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?